Usługi Opiekuńcze

Opieka w domu jest przeznaczona dla osób wymagających pomocy w czynnościach dnia codziennego. Polega na stworzeniu takich warunków aby chory wrócił jak najszybciej do zdrowia i sprawności, a jeżeli jest to niemożliwe ze względów zdrowotnych, aby żył w komforcie psychicznym i fizycznym i miał poczucie bezpieczeństwa przez zapewnienie opieki na najwyższym poziomie.

Zapewniamy: opiekę w sytuacjach nagłych, opiekę krótkoterminową np. na czas urlopu, opiekę długoterminową, opiekę paliatywną.


Podstawowy zakres usług:
  1. Pomoc w poruszaniu się w obrębie mieszkania i poza nim: spacery, wizyty u lekarza, fryzjera itp.; pomoc w ubieraniu i rozbieraniu się; wsparcie dla osób niedowidzących, niedosłyszących.
  2. Higiena osobista i kontrola czynności fizjologicznych: mycie, kąpiel, korzystanie z prysznica, czesanie, golenie, higiena jamy ustnej, wymiana wkładek, pieluch, utrzymanie higieny okolic intymnych; kontrola wypróżnień.
  3. Posiłki: przygotowywanie posiłków, napojów i pomoc w ich przyjmowaniu; karmienie chorego, kontrola ilości spożytych pokarmów i napojów, monitorowanie świeżości żywności i stanu zapasów domowych.
  4. Czystość otoczenia chorego: utrzymanie czystości w miejscu świadczenia opieki (sprzątanie, porządkowanie, zmywanie, wynoszenie śmieci, pranie; prasowanie; zmiana pościeli itp.)
  5. Wspólne spędzanie czasu i zakupy: dbanie o bezpieczeństwo podopiecznego; dotrzymywanie towarzystwa i wspólne spędzanie czasu: gry towarzyskie, rozmowa, ćwiczenie pamięci poprzez oglądanie zdjęć, nazywanie obrazów itp. Zakupy (spożywcze, środków czystości, materiałów pielęgnacyjnych, leków oraz przypominanie o przyjmowaniu leków).
Usługi opiekuńcze są płatne w 100% przez chorego lub rodzinę,